LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Rzemieślnicy

Rzemieślniku zgłoś się! Rusza akcja wspierająca niewielkie zakłady usługowe w Dąbrowie Górniczej

 

Jeszcze do niedawna zawody rzemieślnicze cieszyły się dużą popularnością. Szewc, krawiec, kaletnik, zegarmistrz, złotnik, zdun, szklarz, dekarz - maleńkie, tradycyjne zakłady usługowe były stałym elementem krajobrazu Dąbrowy Górniczej. Dziś, nie pamiętane przez nikogo, balansujące na granicy opłacalności biznesy rzemieślnicze po cichu znikają z mapy miasta.  Możemy temu zapobiec.

Zagłębiowska Izba Gospodarcza, miasto Dąbrowa Górnicza, Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej oraz Miejskie Centrum Informacji zdecydowały się połączyć siły w kampanii "Wspieraj Lokalnych Rzemieślników".  Celem akcji jest promocja oraz tknięcie na nowo życia w dąbrowskie, tradycyjne zakłady rzemieślnicze.

Czytaj więcej: Rzemieślnicy

Zgłoszenie umowy o dzieło

O zawarciu umowy o dzieło płatnik składek lub osoba fizyczna zlecająca dzieło zawiadamia ZUS. Obowiązek ten nie dotyczy umów o dzieło:

  • zawartych z własnym pracownikiem,
  • wykonywanych na rzecz własnego pracodawcy, ale zawartych z innym podmiotem,
  • zawartych z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą na wykonanie przez nie usług, które wchodzą w zakres prowadzonej działalności.

Umowy zawarte od 1 stycznia 2021 r. trzeba wykazać w nowym formularzu RUD (Zgłoszenie umowy o dzieło). Należy go złożyć w ciągu 7 dni od zawarcia umowy o dzieło. Formularz RUD można przekazać elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Dla przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat nowych przepisów uruchomiliśmy telefon pod którym dyżurował będzie pracownik dąbrowskiego Inspektoratu ZUS.

Zachęcamy do kontaktu!

 

(Źródło: ZUS)

Mały ZUS Plus

Już w najbliższy piątek pracownik ZUS odpowie na każde pytanie związane z kwestą Małego ZUSu Plus.

Zmiany przepisów dotyczących małego ZUSu Plus weszły w życie 1 lutego 2020r. Zgodnie z literą prawa można opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od podstawy wymiaru, której wysokość będzie zależeć od Twoich dochodów z działalności gospodarczej.
Jeżeli masz pytania związane z tym typem działalności to zadzwoń 18 grudnia (piątek) w godz. 9.00 - 12.00 pod nr tel. 32/639-60-88 a pracownik dąbrowskiego Inspektoratu ZUS odpowie na wszelkie pytania związane z tematem dyżuru.

Zagłębiowskie Wsparcie na starcie

Mieszkasz na terenie miasta Sosnowca, Będzina lub Dąbrowy Górniczej
Masz pomysł na biznes?
Zgłoś się do projektu "Zagłębiowskie wsparcie na starcie".
W ramach unijnych funduszy masz możliwość skorzystania z dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Więcej informacji o projekcie na naszej stronie internetowej: https://bit.ly/3etAZJA